Výběr z českých historických komiksů I.

24.10.2014 15:20

Hanušovy příhody

"Lukáš a Danhofer byli autory seriálu Hanušovy příhody. Celkem vyšlo 22 pokračování v sobotních novinách Rovnost od srpna 1985 do ledna 1986. Příběh se odehrává kolem roku 1645, když Švédové obléhali město Brno."

 

Romantické pověsti české

Romantické pověsti české od Hušky a Repky vydávaly Květy roku 1990 v číslech 48-52. "Dvě pověsti - Praotec Čech a Dívčí válka - tak, jak je neznáte."

 

Pověst o templáři z Liliové ulice

Pověst o bezhlavém templáři na tři strany od Hojky a Havlíčka. Vyšlo v rámci knihy Eduarda Maura Kniha upírů roku 1990.  

 

Slávomar

Historický kreslený seriál Slávomar od Baláka a Galušky vypráví o životech starého lidu Moravy a Slovenska kolem roku 870. Vyšlo v rámci sborníku komiksů Dobrodružství s Bobří stopou v roce 2003.

 

Koperník a Jeroným

"Historický příběh známého učence Mikuláše Koperníka a chlapce Jeronýma." Vyšlo v rámci ABC č.20 až 24/ roč.17.

 

Vartenberk

"Děj této grafické novely Štepána Janíka je postaven na rekonstrukci života reálné historické postavy, českého katolického šlechtice Jana z Vartenberka." Vyšlo díky Děčínsko-podmokelské vlastivědné společnosti roku 2012. 

 

Trojská válka

"Druhá všívaná komiksová příloha – pojatá spíše jako grafická novela. Obálka Jiří Petráček. Text a scénář – Rudolf Baudis (popř. autorem Gustav Krum?)." Vyšlo v časopisu ABC – č.21 / roč.34 1989 - 90.

 

Pro přiblížení na detail klikněte pravým tlačítkem na obrázek a zvolte možnost "Zobrazit obrázek".

Poznámka: komiksy jsou dostupné pro osobní nekomerční využití v digitální podobě online na fóru Kocogel Komiks mania - www stránce věnované všem milovníkům komiksů. Odtud pochází i citované popisky zde uvedených komiksů.